سلاح های اسرائیل (بعد به ما میگن حقوق بشر رو نقص کرده اید)

جمعه 14 بهمن 1390 09:32 بعد از ظهر

نویسنده : سهیل حیزانی


 


به گزارش خبرنگار مشرق، امنیت رژیم صهیونیستی شدیدا متکی به تسلیحات نامتعارف است و این رژیم در بكارگیری این نوع تسلیحات هیچگونه مرزی برای خود قائل نبوده و از نظر ایدئولوژیك نیز خود را محق و یا حتی مكلف به استفاده از این تجهیزات به بهانه دفاع از موجودیت خود می‌داند. این اتكا تا جاییست كه این رژیم در یورش به ناحیه غزه كه فاقد ابتدایی ترین توان دفاعی كلاسیك است مرتکب اقداماتی همچون به كارگیری سلاح‌های انفجاری حاوی ذرات فلزی متراکم، بمب‌های ترموباریک و بمب‌های خوشه‌ای، سلاح‌های حاوی اورانیوم، فسفر سفید و دیگر انواع سلاح های نوین و مهمات و تسلیحات غیرقانونی شد؛ به طوریكه استفاده از این اقلام از طرف سازمان‌های بین‌المللی نیز تایید گردید.

 

 

منبع:www.mason.sub.ir

اسرائیل در این جنگ 13 نوع سلاح جدید را برای نخستین بار آزمایش کرد. بدیهی است رژیمی كه در تعدی به مردمی كه خطرناك ترین اسلحه در دسترس ایشان سلاح كلاشینكف است از بمب‌های نامتعارف بهره می‌گیرد خود را برای رویارویی احتمالی با قدرت‌های منطقه مجهز به ناشناخته‌ترین و ضدانسانی‌ترین تسلیحات کرده که بارها مورد تایید كارشناسان بین المللی و منابع مستقل نیز قرار گرفته است. برای مثال"مارک گارلاسکو" تحلیلگر نظامی ارشد گروه ناظر حقوق بشر بعد از یورش صهیونیست‌ها به غزه طی دیدار از این منطقه اعلام کرد که "اسرائیلی ها به هیچ چیز اهمیت نمی‌دهند."


بأی ذنبٍ قتلت؟! بمب های خوشه ای اسرائیل بر فراز غزه


اسرائیل و تعهدات بین المللی

از مجموعه‌ای اصول و قوانین كه هدف آنها كاهش رنج‌های انسانی تا حد ممكن در زمان درگیری‌های مسلحانه است به حقوق جنگ یا حقوق بشردوستانه تعبیر می‌شود. این اصول برای رفتار انسانی، شیوه‌ها و ابزارها در جریان درگیری های مسلحانه استانداردهایی را تعیین می‌كند. از مهم‌ترین اسناد حقوق بین‌الملل بشردوستانه می‌توان به كنوانسیون‌های چهارگانه ژنو 1949 و پروتكل‌های الحاقی 1977اشاره كرد. رژیم صهیونیستی كنوانسیون‌های 1949 را پذیرفته است؛ اما پروتكل‌های 1977 را امضا نكرده است. 

با این حال بر اساس عرف بین الملل این رژیم ملزم به رعایت بخشهایی از پروتكل‌های الحاقی می‌باشد كه برای همه طرفین درگیری رعایت آنها الزامی است. اما در طول تاریخ موجودیت خود، این رژیم نژادپرست هیچ‌ گونه تعهدی به هیچ یك از معاهدات بین المللی نداشته است.

با این كه رژیم صهیونیستی در سیزدهم ژانویه 1993 معاهده مربوط به عدم گسترش سلاح‌های شیمیاییرا امضا کرد اما هرگز این معاهده به تصویب کنست نرسید و در نتیجه اجرایی نشد و امكان هرگونه نظارت و بازخواست بین المللی از این رژیم شرور منتفی گردید. در نتیجه رژیم صهیونیستی نه تنها از گسترش تسلیحات شیمیایی بازنماند بلكه در دایره تسلیحات نامتعارف تنها به سلاح شیمیایی قناعت نكرد.

تسلیحات هسته‌‌ای، شیمیایی و بیولوژیك

در سال 1986 "مردخای وانونو" رازهای هسته‌ای اسراییل را افشا كرد که در نشریه ساندی تایمز مطالبی در این مورد به چاپ رسید كه نشان می‌داد رژیم صهیونیستی حداقل 100 تا 200 سلاح هسته‌ای مختلف در اختیار دارد. علاوه بر این تسلیحات هسته‌ای كه بالغ بر صدها بمب‌ هسته‌ای غنی شده، بمب‌های نوترونی، رادیواکتیو ضعیف شده و کلاهک‌های قابل حمل با موشک است؛ رژیم صهیونیستی تحقیقات در مورد سلاح‌های شیمیایی را نیز از سال 1948 آغاز کرده است كه این فعالیت‌های شیمیایی و بیولوژیک با تاسیس انستیتو تحقیقات بیولوژیک در سال 1952 در "نس زیونا" توسعه بیشتری پیدا كرد تا جایی كه در سال 1982 گزارشی درباره ساخت تاسیسات تولید گاز اعصاب و خردل در منطقه‌ای نزدیکدیمونا منتشر گردید اما طبق اصل همیشگی این رژیم این گزارش تكذیب شد.


عکسی که وانونو از داخل نیروگاه دیمونا انتشار داد مردخای وانونو، افشاگر تسلیحات هسته ای اسرائیل


بعدها گزارش‌های دیگری منتشر شد و بیان داشت كه این رژیم به تولید سایر گازهای قابل استفاده در بمب‌ها و موشك‌های مختلف نیز دست یافته بود است. با توجه به محدودیت سرزمینی، این رژیم در ادامه مسیر گسترش تحقیقات خود، از آنجا كه از برخی تاثیرات مخرب این تحقیقات بر صهیونیست‌های ساكن در شهرك‌های خود نگران بود بخشی از این آزمایش‌ها و پژوهش‌ها را به كشورهای هم پیمان خود از جمله رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی منتقل كرد. رژیم صهیونیستی توان تولید انواع سلاح‌های شیمیایی را داشته و مطالعات گسترده‌ای نیز برای تولید نسل‌های جدید این سلاح‌ها انجام می‌دهد.


ناحیه زیونا که آزمایشگاههای بیولوژی
 اسرائیل در آن واقع است
تصویر هوایی نیروگاه هسته ای دیمونا

این رژیم توان تولید سریع سلاح‌های بیولوژیک را نیز دارد. فعالیت‌های بیولوژیک اسراییل از سال 1948 شروع شده است و دستور تحقیق در این حوزه توسط بن- گوریون صادر شد. در آن زمان مرکزی به نام همد بیت(Hemed Beit) ساخته شد و این تحقیقات در آنجا متمركز گردید. همد بیت در سال 1952 گسترش یافت و در غالب مرکز مطالعات بیولوژیک نس زیونا در 12 کیلومتری جنوب تل‌آویو به تحقیقات برای تولید سلاح‌های بیولوژیک ادامه داد. این موسسه پروژه‌های تولید عوامل سیاه‌زخم، توکسین بوتولینیوم، تولارمیا، طاعون و تب کیو را به عهده دارد. این رژیم انبارهای متعددی از تسلیحات مرتبط با گاز اعصاب دارد و به فناوری خشک کردن و ذخیره‌سازی مواد بیولوژیک در شکل میکرو پودرها نیز دسترسی پیدا کرده است. 


بن گوریون، صهیونیستی که دستور شروع تحقیقات برای ساخت سلاح های بیولوژیک در اسرائیل را صادر کرد. 


با این كه آمریکا رژیم صهیونیستی را در فهرست کشورهای دارای تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک، قرار داده‌است؛ اما هیچگاه از كمك‌های گسترده به این رژیم كوتاهی نكرده است. هم اكنون رژیم صهیونیستی در سایه این حمایت‌ها توانایی آن را دارد كه با موشک‌های دوربرد مسلح به کلاهک شیمیایی و بیولوژیک، و نیز دیگر سلاح‌های نامتعارف به کشورهای منطقه حمله کند. 


بمب‌های قومی و نژادی اسرائیل

در پانزدهم نوامبر 1998 نشریه ساندی تایمز لندن طی مقاله‌ای افشا كرد كه اسرائیل بر روی نوعی سلاح‌های بیولوژیك كار می‌كند كه بر اعراب تاثیر گزار بوده و بر یهودیان تاثیری نخواهد داشت. این نشریه از این سلاح با نام بمب قومی "Ethnic Bomb" یاد كرد و افزود "با توجه به رفتار ارتش اسرائیل و نیز منابع اطلاعاتی غربی روشن است كه اسرائیل بر روی بمب‌های بیولوژیكی كار می كند كه مختص نژاد خاصی مانند نژاد عرب است." 


                  بمب قومی _ نژادی؟!

این سلاح بر اساس منشا قومی، قربانیان آنها را تشخیص می دهد. دانشمندان نظامی اسرائیل توانسته‌اند بر اساس ویژگی‌های ژنتیكی كاملا اختصاصی برخی از قبایل عرب، ویروس‌ها و سمومی را طراحی كنند كه به طور اختصاصی بر روی این جوامع تاثیر می‌گذارد. اسرائیل بزرگ‌ترین زرادخانه تسلیحات هسته‌ای را در منطقه داراست و به نظر می‌رسد كه همین رویه را نیز از سال‌ها پیش برای تسلیحات بیولوژیكی و شیمیایی در پیش گرفته است و برای رسیدن به این اهداف آزمایش‌های فراوانی نیز انجام داده است.

برای مثال عربیك نیوز در بیست و یكم آگوست 1998 گزارش می‌دهد كه آزمایش‌های مخفی شیمیایی اسرائیل موجب كشته و زخمی شدن نزدیك به سی نفر شده است. این آزمایش‌ها در آزمایشگاهی در ناحیه نیس زیونا كه منطقه‌ای در نزدیكی تل آویو است انجام شده است و برخی مطبوعات اسرائیلی نیز به كشته و زخمی شدن عده‌ای در اثر آن اشاره كرده اند. این در حالیست كه اسرائیل این گونه گزارش ها را رد می‌كند و نخست وزیر وقت نتانیاهو در طی مصاحبه‌ای به فعالیت های پیشینه دار رژیم در این زمینه اعتراف کرده و می‌گوید: "در طول 45 سال گذشته هیچ كس در اثر حوادث كاری در انستیتوی بیولوژیك كشته نشده است."

در دورانی كه عراق برای اسرائیل تهدید محسوب می‌شد آریل شارون كه وزیر امور خارجه اسرائیل بود چنین اظهار كرده بود كه: "اسرائیل دفع هرگونه حمله احتمالی عراق به هر طریق را حق محفوظ خود می‌داند." هم زمان با این اظهارات، پنتاگون در گزارشی در مورد احتمال تولید سلاح‌های كشتار جمعی جدید از طریق روش‌های مهندسی ژنتیك هشدار می‌دهد. هم زمانی ادعای مذكور و گزارش پنتاگون نشان دهنده عزم رژیم صهیونیستی برای دست‌یابی و گسترش كامل چنین تسلیحاتی است. 

در همین حین سایت كونفورمیست مقاله‌ای در مورد بمب نژادی اسرائیل منتشر می‌كند و متعاقب آن واكنش‌های ارسال شده از سوی صهیونیست‌ها نسبت به این مقاله را نیز انتشار می‌دهد و به وضوح طرز نگاه نژادپرستان صهیونیست ساكن مناطق اشغالی را به این پدیده به قضاوت می‌گذارد. صهیونیست‌ها نه تنها وجود چنین چیزی را رد نمی‌كردند بلكه آن را برای دفاع از خود ضروری دانسته و حق اسرائیل می‌دانستند. 

از سویی پیشرفت و تکمیل پروژه ژنوم انسانی كه در آن تمامی ماده ژنتیكی نوع انسان رمزگشایی شد این امكان را فراهم كرد كه گروه‌های هدف ویژه‌ای كه شامل علایم ژنتیكی خاصی هستند شناخته شده و مورد هدف قرار گیرند. این یك گام منطقی در پیشرفت تسلیحات بیولوژیك است. در واقع پروژه ژنوم انسانی ساخت تسلیحات بیولوژیك مختص نژادهای خاصی را فراهم كرد و رژیم صهیونیستی از این اطلاعات برای پیشبرد برنامه بمب نژادی خود استفاده كرد. اسرائیل ویروس ها یا میكروارگانیسم هایی را تولید می‌كند كه از نظر ژنتیكی تغییر یافته و به گیرنده‌هایی در غشای سلولی حمله می‌كند كه می‌تواند بخش‌های خاصی از ماده ژنتیكی سلول را هدف قرار داده و آن را تخریب کند و از این طریق ایجاد بیماری ناشناخته کرده و یا فرد را هلاک کند.


همكاری رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی و اسرائیل برای ساخت بمب نژادی

برای اولین بار، رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی دارای چنین برنامه‌ای بوده است. این رژیم با كمك متخصصین آمریكایی سموم زیستی ویژه‌ای را تولید می‌كرد كه فقط روی نژاد خاصی اثر گذار بود. در سال 1992 مجلهدفنس نیوز آمریكا در گزارشی اعلام می‌كند كه مهندسی ژنتیك و بیوتكنولوژی ما را قادر ساخته است كه ماده ژنتیكی افراد مختلف را رمزگشایی كنیم و چیزهایی بسازیم كه فقط گروه خاصی را می‌كشد و به این ترتیب موفق خواهیم شد بین سفیدپوستان و سیاه پوستان، آسیایی ها و یهودی ها و گروه های دیگر برای عوامل كشنده تشخیص و تمایز ایجاد كنیم.


رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی، هم پیمان و هم خوی اسرائیل 


گرگ بیشاپ در مقاله ای با نام "تسلیحات قومی برای پاكسازی قومی" كه در مارس 2000 منتشر شد. متذكر می‌شود كه این موضوع اساسا در سال 1970 توسط ارتش آمریكا مطرح و بررسی شده است كه سلاح‌هایی بر علیه اقوام مختلف ساخته شود. برای مثال تب والی (Valley Fever) بیماری جدیدی بود كهسیاه‌پوستان را بیشتر از سفیدپوستان می‌كشت. این مورد می‌تواند به عنوان آزمایشی از تسلیحات نژادی تلقی شود.

پروژه‌ای كه در آفریقای جنوبی در حال انجام بود به كاست (Project Coast) موسوم بوده كه از 1981 تا 1993 به طول انجامیده است. نیروی دفاع ملی آفریقای جنوبی هنگامی این تسلیحات را ساخته بوده كه اقلیت سفید پوست از طرف اكثریت سیاه پوست مورد تهدید قرار گرفته بود و رژیم ترس آن را داشت كه تعداد سیاه پوستان به حد تهدید آمیزی برسد. دان گوسن (Daan Goosen) یكی از مدیران این پروژه می‌گوید كه به او دستور داده شد كه روش‌هایی را برای جلوگیری از ازدیاد جمعیت سیاه پوستان بیابد و یك "بمب سیاه" كه به صورت یك اسلحه بیولوژیك كار می‌كند بسازد تا بتواند هدف خود را از روی رنگ پوست تشخیص دهد. 


فلسطین و آفریقای جنوبی، جولانگاه رژیم های نژادپرست دان گوسن، مسئول پروژه ساخت بمب نژادی رژیم آپارتاید 

موفقیت دانشمندان آفریقای جنوبی به سرعت مورد توجه تمامی نژادپرستان از جمله رژیم صهیونیستی بوده و به سرعت مذاكرات و عملیات‌هایی برای دسترسی به این تكنولوژی در دستور كار این رژیم قرار گرفت. ووتر باسون كه مسئول برنامه تسلیحات شیمیایی و بیولو‍ژیك آفریقای جنوبی بود با ایادی رژیم صهیونیستی مذاكراتی انجام داد و اطلاعات پروژه را به این رژیم منتقل كرد. 

روابط دو كشور نژادپرست با سال‌های اولیه تشكیل اسرائیل یعنی به سال 1952 برمی‌گردد كه در دهه هفتاد به اوج خود رسیده بود. تا جایی كه اسرائیل از نظر علمی و تكنولوژی به آفریقای جنوبی كمك كرد تا در مسیر دست یابی به تسلیحات هسته‌ای قرار گیرد و در عوض این امكان را یافت كه در بخش‌های وسیع و خالی از سكنه خاك این كشور و همچنین دریاهای آن به آزمایش تسلیحات هسته‌ای و سایر الحه های نامتعارف خود خود بپردازد و به استخراج فلزات سنگین مورد نیاز خود مانند لیتیوم، از معادن این كشور اقدام كند. 

اسرائیل مطالعات گسترده ای در مورد تفاوت بین جمعیت ها در واكنش به داروهای مختلف و مقایسه اختلافات ژنتیكی آنان انجام داده است. در طی سالهای دهه هشتاد حدود سی هزار دانشمند شوروی در بخش تحقیقات بیولوژیك این كشور فعالیت داشتند كه بعد از فروپاشی بی كار شدند. عده‌ای از این دانشمندان بر روی ایجاد میكروارگانیسم های مخرب محصولات كشاورزی كار می كردند و عده ای نیز روش های مهندسی ژنتیك را توسعه می‌دادند.

بخشی از این افراد انتخاب شده و توسط اسرائیل خریداری شدند تا در پروژه ساخت تسلیحات بیولوژیك و نژادی این رژیم مشاركت نمایند. اسرائیل تا كنون هیچ یك از معاهدات بین المللی محدود كننده تسلیحات هسته ای بیولوژیك را امضا نكرده است. البته با نگاهی به تاریخ پر از جنایتكاری این رژیم، امضای این تعهدات هیچ اطمینانی را نسبت به پایبندی اسرائیل به آن در جامعه بین المللی ایجاد نمی‌كند.
اصولا، چیزی كه از جنس قراردادهای انسانی، معاهده، كنوانسیون و اخلاقیات‌ بوده و توان آن را داشته باشد كه این رژیم مجعول و چموش را از دست زدن به تحركات فجیع ضد بشری و ارتكاب جرایم و جنایات سیاه علیه انسانیت باز دارد؛ هنوز نزد عقلای بشر كشف نشده است
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -همکاری با این وبلاگ
* نام و نام خانوادگی :
آدرس وب سایت :
* آدرس ایمیل:
سن :
شهر :
تلفن :
آدرس :
نحوه تماس با شما: تلفن: آدرس ایمیل
نحوه آشنایی شما با ما:
موضوع پیام:
*پیام:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic