نشانه هایی از یک جنگ بزرگ

چهارشنبه 13 مهر 1390 05:07 بعد از ظهر

نویسنده : سهیل حیزانی
تهدید موشکی سوریه علیه اردن


رئیس سرویس اطلاعات سوریه در دیدار محرمانه خود با پادشاه اردن به ملک عبد الله تهدید کرد، درصورتی که اردن بخواهد مقابل خواسته‌های ناتو سرفرود آورد، دمشق شهرهای اردن را هدف موشک‌های اسکاد خود قرار خواهد داد.
به ادامه بروید
 گزارش گروه بین الملل مشرق، پایگاه اطلاع رسانی کویتی "سبر" اعلام کرد،‌ در اولین ساعات بامداد روز شنبه دیدار ویژه و محرمانه‌ای میان ملک عبد الله و ژنرال "آصف شوکت" رئیس سرویس اطلاعات سوریه انجام شد.
در این دیدار ژنرال محمد الرقاد، رئیس سرویس اطلاعات اردن نیز حضور داشت. وی دوماه پیش به سوریه سفر کرده و نامه پادشاه اردن را به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه تحویل داده بود که در آن پادشاه اردن از اسد درخواست توقف راه‌حل‌های امنیتی و پاسخ دادن به خواسته‌های مردم برای اجرای اصلاحات عمیق سیاسی شده بود.
این پایگاه اطلاع رسانی کویتی به نقل از منابع بسیار نزدیک و آگاه اردنی اعلام کرد که ژنرال آصف شوکت، در این دیدار سریع و فوری به پادشاه اردن اطمینان خاطر داد که دمشق هیچ برنامه‌ای برای عَمان ندارد، اما اگر اردن بخواهد به فشارهای ناتو تن داده و ضرباتی را متوجه سوریه نماید و درصدد تشکیل منطقه‌ای جدا مانند بنغازی در لیبی اما این‌بار در سوریه باشد، دمشق مجبور است که اردن را کشور خصم خود فرض نماید و بی‌درنگ شهرهای اردن را با موشک‌های اسکاد خود هدف قرار دهد.
این منابع آگاه می‌گویند: پادشاه اردن که از این پیغام دمشق غافلگیر شده بود، در پاسخ تأکید کرد که اردن از موشک‌های سوریه نمی‌هراسد و در مقابل قطعنامه‌ها و تصمیمات بین المللی اتخاذ شده در برابر سوریه سرفرود می‌آورد.
این منابع تأکید کردند: پادشاه اردن که از این پیغام خشمگین شده بود، دیدار را قطع کرده و پس از برخاستن از جای خود با چهره‌ای برافروخته از رئیس سرویس اطلاعات خود خواست همتای سوری خود را تودیع کند


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -همکاری با این وبلاگ
* نام و نام خانوادگی :
آدرس وب سایت :
* آدرس ایمیل:
سن :
شهر :
تلفن :
آدرس :
نحوه تماس با شما: تلفن: آدرس ایمیل
نحوه آشنایی شما با ما:
موضوع پیام:
*پیام:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic